10-11 September 2019
Fermilab
US/Central timezone

Participant List

Number of participants: 34

downname institution city country/region
ALTUNAY CHEUNG, Mine Fermi National Accelerator Laboratory Batavia United States
BARISITS, Martin-Stefan CERN Geneva Switzerland
BENJAMIN, Doug Argonne National Lab Lemont United States
BOCKELMAN, Brian Morgridge Institute for Research Madison United States
CASS, Tony CERN Geneva Switzerland
CECCANTI, Andrea INFN Bologna Italy
COLLIER, Ian STFC-UKRI DIDCOT United Kingdom
CRAWFORD, Matt Fermi National Accelerator Laboratory Batavia United States
CROOKS, David UKRI - STFC Didcot United Kingdom
DACK, Tom STFC-UKRI Didcot United Kingdom
ELLIS, Katy STFC Didcot United Kingdom
FAJARDO, Edgar University of California San Diego San Diego Colombia
GAMBOA, Carlos Fernando Brookhaven National Laboratory Upton United States
HERNER, Kenneth Fermilab Naperville United States
HOVER, John Brookhaven National Laboratory East Setauket United States
ILLINGWORTH, Robert Fermilab Batavia United States
KARAWASA , Mizuki Brookhaven National Laboratory Upton United States
KELSEY, David UKRI-STFC Didcot United Kingdom
KIRBY, Michael FNAL Batavia United States
LANCON, Eric Brookhaven National Laboratory Upton United States
LAYCOCK, Paul Brookhaven National Laboratory Upton United States
LIN, Brian University of Wisconsin-Madison Madison United States
LITMAATH, Maarten CERN Meyrin Switzerland
MARSH, Julie Fermi National Accelerator Laboratory Batavia United States
MARTELLI, Edoardo CERN Meyrin Switzerland
MCKEE, Shawn Univ. of Michigan Ann Arbor United States
MCNAB, Andrew University of Manchester Manchester United Kingdom
SCHELLMAN, Heidi Oregon State University Corvallis, OR United States
SHORT, Hannah CERN Meyrin Switzerland
STANFIELD, Mike CACR/Indiana University Bloomington United States
TEHERAN, Jeny FNAL Batavia United States
TIMM, Steven Fermilab Batavia United States
WADENSTEIN, Mattias NDGF Umeå Sweden
WONG, Tony Brookhaven National Laboratory Upton United States