Sep 16 – 21, 2024
Argonne National Laboratory
US/Central timezone
The registration will open shortly.

Advisory Committee

Local Organizing Committee

Meghna Bhattacharya (Fermilab, USA)

Lynnean Celmer (Argonne, USA)

Barnali Chowdhury (Argonne, USA)

Zelimir Djurcic  (Argonne, USA)

Simon Corrodi (Argonne, USA)

Sudeshna Ganguly (Fermilab, USA)

Maury Goodman (Argonne, USA)

Tim Hobbs (Argonne, USA)

Alessandro Lovato (Argonne, USA)

Stephen Magill (Argonne, USA)

Yuri Oksuzian (Argonne, USA)

Afroditi Papadopoulou (Argonne, USA)

Ruthie Quinn (Argonne, USA)

Aleena Rafique (Argonne, USA)

Nancy Rezek (Argonne, USA)

Linyan Wan (Fermilab, USA)

Peter Winter (Argonne, USA)  

 

Scientific Program Committee

Adi Ashkenzi (Tel Aviv University, Israel)

Adam Aurisano (University of Cincinnati, USA)

Jianming Bian (UC Irvine, USA)

Alain Blondel (University of Geneva, Switzerland)

Alex Bogacz (Jefferson Lab, USA)

Walter Bonivento (INFN Cagliari, Italy)

Stefania Bordoni (Université de Genève, Switzerland)

Alan D Bross (Fermilab, USA)

Chris Densham (STFC, UK)

Francesca Dordei (INFN Cagliari, Italy)

Marcos Dracos (IN2P3, France)

Tord Ekelöf (Uppsala University, Sweden)

Mamad Eshraqi (ESS, Sweden)

Yuki Fujii (Monash, Australia)

Maury Goodman (Argonne, USA)

Craig Group (University of Virginia, USA)

Miao He (IHEP, China)

Patrick Huber (Virginia Tech., USA)

Natalie Jachowicz (University of Gent, Belgium)

Kyung Kwang Joo (Chonnam Natl. U., Korea)

Ernesto Kemp (UNICAMP, Brazil)

Yoshitaka Kuno (Osaka University, Japan)

MyeongJae Lee (Sung Kyun Kwan University, Korea)

Francesca Di Lodovico (Queen Mary University of London, UK)

Danny Marfatia (University of Hawaii, USA)

Marco Martini (IPSA and Sorbonne Université, France)

Neil McCauley (Liverpool, UK)

Jorge Morfin (Fermilab, USA)

Hélio da Motta (CBPF, Brasil)

Yuri Oksuzian (Argonne, USA)

Angela Papa (PSI, University of Pisa)

Albert De Roeck (CERN, Switzerland)

Carsten Rott (University of Utah, USA)

Davide Sgalaberna (ETH Zurich, Switzerland)

Ian Shoemaker (Virginia Tech, USA)

Kim Siyeon (Seoul National University, Korea)

Paul Soler (University of Glasgow, UK)

Jian Tang (Sun Yat-sen University, China)

Francesco Terranova (University of Mulano-Bicocca, Italy)

Frederik Wauters (Mainz, Germany)

Un-ki Yang (Seoul National University, Korea)

Katsuya Yonehara (Fermilab, USA)

Jonghee Yoo (Seoul National University, Korea)